e-NDK Hizmetleri

Nükleer Düzenleme Kurumu

e-Devlet projesi kapsamında Kurumumuz tarafından üretilen mal ve hizmetlerden faydalanan Kurum/Kuruluş ve vatandaşın en kolay ve en etkin yoldan, kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde faydalanması, verilen hizmetlerin e-Devlet kapısından elektronik ortamda sunulması amacı ile çalışmalar e-NDK Hizmetleri olarak yürütülmektedir. e-Devlet projesinin bir parçası olarak www.ndk.gov.tr adresinde bulunan Kurumumuzun internet sitesi üzerinden Lisans Sorgulama, e-Taşıma İşlemleri, Kişisel Dozimetri Kayıtları Sorgulama, Kuruluş Dozimetre İşlemleri (personel, devir, sonuç raporu vb.) hizmetleri sunulmaktadır.

Web sitemizden yayınlanan hizmetlerin yanı sıra e-Devlet Kapısı üzerinden (https://www.turkiye.gov.tr) aşağıdaki tabloda listelenen hizmetler sunulmaya başlanmıştır ve zaman içinde bütün hizmetlerimizin e-Devlet Kapısı üzerinden sunulması hedeflenmektedir.

Kurumumuz tarafından verilen mal ve hizmetlerin başvuruları e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Başvuruda hizmete ait tahakkuk oluşturulmasını müteakip, ücretin Ziraat Bankası online tahsilat hesaplarına yatırılması gerekmektedir.

Başvuru ve ödemelere ilişkin ayrıntılı bilgi web sitemizin Hizmetler bölümünde yer almaktadır.

Başvuru süreci aşağıdaki basamaklardan oluşmaktadır:

1 - e-Devlet (https://www.turkiye.gov.tr) üzerinden başvuru yapılması,

e-Devlet üzerinden başvuru yapacak vatandaşlarımızın; bireysel başvuru ise kendisinin TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile, kurumsal başvuru ise sorumlu olan çalışanlarının TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile başvuru yapmaları gerekmektedir.

Başvuru yapılacak hizmet içerisinde; yapılan başvurunun kurumsal mı yoksa bireysel mi yapıldığına dair doldurulması gereken bir bölüm bulunmaktadır. Kurumsal olan başvurularda kurum/şirket bilgileri, bireysel olan başvurularda kişi bilgileri esas alınır.

2 - Tahakkuk oluşması,

https://ehizmet.ndk.gov.tr üzerinden alınmak istenen hizmet seçilerek adım adım ilgili alanlar doldurulmalıdır. İlgili alanların doldurulması tamamlandıktan sonra yapılan başvuruya ilişkin oluşan tahakkuk numarası başvuruyu yapan kişiye SMS ve eposta yolu ile bildirilir.

3 - Tahakkuk numarası, vergi veya kimlik numarası ile online ödeme,

Ziraat Internet Bankacılığı üzerinden ödeme yapabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir:

Menü -> Ödemeler -> Diğer Ödemeler -> Diğer Kurumlar seçilerek arama kısmına; Nükleer Düzenleme Kurumu (NDK) yazılarak çıkan sonuçlardan Nükleer Düzenleme Kurumu (NDK) seçilerek TCKN (Bireysel Başvuru ise) veya VKN (Kurumsal Başvuru ise) girilerek sorgulama yapılması gerekmektedir. Sorgulama sonucunda ödemek istenilen mevcut tahakkuk numarası seçilerek ödeme tamamlanmalıdır.

Ziraat Bankası gişesinden ödeme yapmak için;

Nükleer Düzenleme Kurumu online tahsilat hesabına; öncelikle bireysel başvuru ise TCKN, kurumsal başvuru ise VKN belirtilerek, e-Devlet üzerinden yapılan başvuruda mail ve sms yoluyla gönderilen tahakkuk numarası ile beraber ödeme yapılmalıdır.

(NOT : Bankaya gitmeden önce başvurunuzda belirtmiş olduğunuz TCKN veya VKN numaralarını size mail yolu ile gönderilen formdan kontrol etmeniz gerekmektedir. Herhangi bir yanlışlık mevcut ise banka ödemeyi görmeyeceği için yeniden başvuru yapılması gerekmektedir.)

*** IBAN numarasına yapacağınız EFT veya Havale işlemleri tarafınıza iade edilerek başvurunuz ödenmemiş sayılmaktadır.

4 - NDK tarafından gerekli işlemlerin tamamlanması:

Yapılan başvuruya ilişkin bilgi almak veya başvurunun durumunu öğrenmek için NDK'nın ilgili birimi ile iletişime geçiniz.
NDK tarafından e-Devlet üzerinden sunulan hizmetler aşağıda sıralanmıştır. Başvuru yapılmak istenen "Hizmet Adı"na tıklayarak açılan bağlantı üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

Başvurularda istenen bilgi ve belgelere www.ndk.gov.tr adresinde => "Hizmetlerimiz" başlığı altında bulunan ilgili hizmet sayfalarından ulaşılabilmektedir.

İlave Hususlar

  • 1- e-Hizmet başvuruları Internet Explorer gibi eski tarayıcılarda (işlemi başlatılabilse de) tamamlanamamaktadır.
  • 2- Google Chrome veya Mozilla Firefox gibi güncellenebilen tarayıcıları kullanınız.
  • 3- Başvurularının tamamlanması 15-20 dakika sürebilmekte ve başvurulan hizmetle ilgili çalışmaya ilişkin bir kısım bilgi istenmektedir.
  • 4- Veri kaybı ve işlem tekrarı nedeniyle zaman kaybının engellenebilmesi ve işlemlerinizin tamamlanabilmesi için yukarıda belirtilen hususlara riayet edilmesi ve e-Hizmet başvuru ekranındaki açıklamaların takip edilmesi önem arz etmektedir.

NDK E-HİZMET TABLOSU 

I- Radyasyon Kaynakları/Uygulamaları/Faaliyetleri/Tesislerine İlişkin Lisans, İzin, Onay ve Denetim Hizmetleri

II- Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri

III- Nükleer Tesis ve Nükleer Maddelere İlişkin Lisans, İzin, Onay ve Denetim Hizmetleri

3
C.03.05.00.00

Dosya