IRRS Misyonu için Hazırlık Toplantısı 5-6 Mayıs 2022 tarihlerinde Gerçekleştirildi

May 25, 2022
IRRS-Hazırlık-Toplantısı-poster

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Integrated Regulatory Review Service misyonuna yönelik olarak 5-6 Mayıs tarihlerinde Kurumumuzda Hazırlık Toplantısı gerçekleştirilmiştir.

4-16 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Integrated Regulatory Review Service (IRRS) misyonuna yönelik olarak 5-6 Mayıs tarihlerinde Kurumumuzda Hazırlık Toplantısı gerçekleştirilmiştir.

IRRS misyonu radyasyondan korunma ile nükleer, radyasyon, radyoaktif atık ve taşıma güvenliği hususlarında ülkelerin ulusal düzenleyici altyapılarının etkinliğini belirlemek, desteklemek ve artırmak için düzenlenen bir akran gözden geçirme misyonudur. Kurumumuz bahse konu misyona 2021 yılında başvurmuş olup misyonun gerçekleştirilmesi için gerekli hazırlıkları sürdürmektedir.

IRRS misyonu Hazırlık Toplantısına misyona liderlik yapacak olan Dr. Georg Schwarz, lider yardımcısı Faizan Mansoor ile UAEA koordinatörü Shah Zia Hussain ve koordinatör yardımcısı Hailu Teodros Gebremichael katılım sağlamıştır. Toplantıya Kurumumuz adına, misyonda irtibat kişisi (liaison officer) olarak görev almakta olan Nükleer Tesisler Dairesi Başkanı Dr. Serhat ALTEN ile Buğra Kılınç, Fatmanur Küçük ve Rumeysa Nur Yıldırım katılım sağlamıştır.

Toplantıda Eylül ayında gerçekleştirilecek misyonun teknik ve lojistik ayrıntıları tartışılmış ve toplantı sonunda misyona ilişkin şartname Shah Zia Hussain ve Dr. Serhat ALTEN tarafından imzalanmıştır.

Medya Galerisi

IRRS Hazırlık Toplantısı

İlgili Haberler

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) 66. Genel Konferansına Katılım Sağlandı

Nükleer Düzenleme Kurumu ile TÜBİTAK BİLGEM Arasında protokol imzalandı

Sürekli İşçi Alımı Kura Sonucu

IRRS Misyonu Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi

Kurumumuz ev sahipliğinde düzenlenen IRRS Misyonunun Kapanış Toplantısı gerçekleştirildi.

Sürekli İşçi Alımı Canlı Yayını

Kamuoyuna Duyuru

29-03-2022

IRRS Misyonu Açılış Toplantısı Gerçekleştirildi

Nükleer Düzenleme Kurumu (NDK) ev sahipliğinde; Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) koordina...

Bulgaristan Nükleer Düzenleme Kurumu (BNRA) Heyeti Ülkemizi Ziyaret Etti

Mersin Valiliğine Ziyaret

Nükleer Düzenleme Kurumu Başkanı Dr. Zafer DEMİRCAN maiyetindeki heyetle Mersin Valisi Ali Hamza ...

Sürekli İşçi Alımı

Dosya