Rostechnadzor Ülkemize Teknik Bir Ziyaret Gerçekleştirdi

January 27, 2023
Kapak Fotoğrafı

Rusya Federasyonu Federal Çevre, Sanayi ve Nükleer Denetim Kurumu (Rostechnadzor) Başkanı Sayın Aleksandr TREMBITSKII ve beraberindeki heyet ülkemize bir ziyaret gerçekleştirdi.

Rusya Federasyonu Federal Çevre, Sanayi ve Nükleer Denetim Kurumu (The Federal Service for the Supervision of Environment, Technology and Nuclear Management, Rostechnadzor) Başkanı Sayın Aleksandr TREMBITSKII ve beraberindeki heyet ülkemize bir ziyaret gerçekleştirdi.

24-25 Ocak 2023 tarihlerinde ülkemizi ziyaret eden Rusya Federasyonu Federal Çevre, Sanayi ve Nükleer Denetim Kurumu (The Federal Service for the Supervision of Environment, Technology and Nuclear Management, Rostechnadzor) Başkanı Sayın Aleksandr TREMBITSKII ve beraberindeki heyet, Başkanımız Sayın Dr. Zafer DEMİRCAN ve beraberindeki heyet ile görüşme gerçekleştirdi.

Akkuyu NDK Ofisinde Dr. Zafer DEMİRCAN’ın açılış konuşmasıyla başlayan heyetler arası görüşmede 2010 yılına dayanan ilişkilerin, gerçekleştirilen toplantılar, çalıştaylar ve teknik ziyaretler sayesinde her geçen gün daha da güçlendiği dile getirildi.

Ülke uygulamalarına ilişkin gerçekleştirilen sunumlar ile birlikte bilgi ve tecrübe alışverişinde bulunuldu. İşbirliğinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi amacıyla NDK ve Rostechnadzor arasında bir Niyet Zaptı imzalandı. İmza töreninin akabinde iki heyet beraber Akkuyu Nükleer Güç Santralinde saha incelemesinde bulundu.

Medya Galerisi

1
2
3

İlgili Haberler

OECD 5’inci MDEP Konferansı Kurumumuz Ev Sahipliğinde Antalya’da Gerçekleştirildi.

Nükleer Güvenlik Sözleşmesinin Ortak 8. ve 9. Gözden Geçirme Toplantısı Viyana’da gerçekleştirildi.

Kamuoyuna Duyuru

Kamuoyuna Duyuru

29-03-2022

Nükleer Düzenleme Kurulu Başkanlığına, İkinci Başkanlığına ve Kurul Üyeliğine Atamalar Gerçekleşt...

Nükleer Düzenleme Kurum Başkanı Ve Heyeti Atomexpo Forumuna Katılım Sağladı

Tenmak İle Radisa Sözleşmesi İmzalandı

Kurumumuz ile TENMAK Arasında RADİSA İstasyonlarının Kurumu ile Bakım ve Onarımına İlişkin Hizmet...

Macaristan Atom Enerjisi Kurumu (HAEA) Ülkemize Teknik Bir Ziyaret Gerçekleştirdi

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) 66. Genel Konferansına Katılım Sağlandı

Dosya